ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13882 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Do Akropole přijedou Swans

0 Redakce 1.6.2010

Americká formace Swans se představí 8. prosince letošního roku v pražském Paláci Akropolis. Koncert začne v 19 hodin a lístky v předprodeji stojí 540 Kč.

Málokterá kapela si během své kariéry udržela tak silný vliv jako právě tato. Její kultovní statut navíc nezmizel a nezeslábl ani po rozpadu v roce 1997. Legendární formace kolem charismatického vizionáře Michaela Giry, která přišla na svět v New Yorku v roce 1982, nyní navíc hlásí velký návrat. Na Girově labelu Young God Records vydá ke konci léta nové album a na sklonku roku vyrazí na evropské turné, jež počítá i s pražskou zastávkou.

Comeback Swans ale rozhodně nelze zařadit do škatulky rozpačitých reunionů z posledních let. Gira kapelu neoživuje z nostalgie po starých dobrých časech, ale kvůli znovu objevené touze „nechat se pohltit zvukem,“ jak sám píše.

Na Swans měl „fyzickou vzpomínku“ před několika lety během jednoho z koncertů Angels Of Light: „Kapela vytvořila doslova vlnu zvuku, která v mém těle okamžitě vyvolala rezonanci, jakou jsem zažíval jedině se Swans,“ říká Gira. „Pomyslel jsem si: Vidíš, Michaeli, Swans vlastně nebyli tak špatní, co?

Dosud poslední studiové  album Swans nazvané Soundtracks for the Blind vyšlo v roce 1996.

tz