ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14037 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dnes začínají festivaly Colours Of Ostrava a Masters Of Rock

0 Redakce 14.7.2011

V Ostravě a ve Vizovicích začnou dnes v podvečer dva z největších tuzemských letních hudebních festivalů.

Colours Of Ostrava vstoupí  do svého desátého ročníku a u té příležitosti akce změnila svou grafickou prezentaci. Přestože před několika týdny odvolal svou účast senegalský zpěvák Youssou N’Dour, pořadatelé jej nahradili jeho malijským kolegou Selifem Keitou a zacelili tak hrozící díru v programu naprosto znamenitě.

Hvězdou dnešního programového večera budou Clannad a Public Image Ltd. V pátek se mohou návštěvníci festivalu nejvíce těšit na Brendana Perryho nebo newyorskou kapelu Semi Precious Weapons, která loni v listopadu doprovodila jako předskupina na pražský koncert zpěvačku Lady Gaga.

Sobotnímu večernímu programu budou vládnout Keita, britští rockeři The Horrors a kapela Apolo 440, v neděli pak akci uzavře koncert Yanna Tiersena a skupiny Grinderman, kterou vede Nick Cave. Čtyřdenní vstupenka na festival bude na místě stát 1990 Kč.

Již ve třináct hodin zahájí dnes odpoledne na „domácí půdě“ ve Vizovicích skupina Fleret rockovou přehlídku Masters Of Rock. Pořadatelům se na ni letos podařilo dovézt americkou rockovou legendu Twisted Sister, která v České republice bude vystupovat vůbec poprvé.

Dnešnímu programu budou vládnout kapely Amorphis, Hammerfall a Moonspell, v pátek se kromě Twisted Sister lze těšit na Australany Airbourne, v sobotu zahrají U.D.O., Guano Apes či Ross The Boss a v neděli akci uzavřou očekávaná vystoupení Oomph!, Overkill a Helloween. Jako úplně poslední pak vystoupí skupina Tři sestry. Vstupenka je k mání za 1150 Kč.

JŠp