ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29188 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dnes začíná jedenáctý Sázavafest

0 Redakce 4.8.2011

Krátce po poledni začne dnes v areálu Zelený ostrov v Benešově u Prahy jedenáctý ročník hudebního Sázavafestu. Je to již čtvrté místo, na němž se tato přehlídka koná. Pavel Kloupar, její šéf, tvrdí, že už nechce nevědět, co řeka v blízkosti konání akce způsobí, když bude pršet a ona se zvedne.
Stalo se to například loni v Kácově na Kutnohorsku, kde se akce poslední roky konala. Závěrečný den bylo v areálu poměrně nebezpečno.

Zelený ostrov je bývalý  vojenský objekt, který se nachází prakticky v centru města. Vyrostou na něm dvě velká pódia a další dvě menší budou v halách, které diváky případně schovají před deštěm nebo silným žárem slunka.

Kloupar se letos rozhodl zaměřit více na představování zahraničních kapel. Hlavními hvězdami budou britští popoví Hurts, rockeři The Subways a taneční Kosheen, dále německá popová legenda osmdesátých let Alphaville, stylově pestrá Jazzanova či slovenská zpěvačka Jana Kirschner, která si Sázavafest vybrala jako letošní jediné festivalové zastavení.

Domácí scénu budou reprezentovat Wohnout, Monkey Business, Chinaski, J. A. R., Toxique, Vypsaná fixa, Tata Bojs, Xindl X, Michal Hrůza, Rybičky 48, Mandrage, Blue Effect a další. Vstupenka na celý stojí 1200 Kč. Čtvrteční program je pro návštěvníky zdarma.

JŠp