ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30018 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dnes vychází nové album Jimiho Hendrixe

0 Redakce 8.3.2010

Nádherný dárek si už  dnes budou moci téměř na celém světě (včetně České  republiky) zakoupit příznivci legendárního amerického kytaristy Jimiho Hendrixe. Vychází album Valleys Of Neptune, na kterém je několik dosud nepublikovaných písniček a raritních nahrávek.

Kolekce se jmenuje podle jedné skladby na desce a stejné jméno má i koláž na titulní straně bookletu. Je na ní Hendrixova fotografie, kterou pořídila Linda McCartneyová, manželka Paula McCartneyho z Beatles, a akvarel z tvorby samotného Hendrixe.

Většina nahrávek vznikla v době, kdy měla originální sestava The Jimi Hendrix Experience krizi a začala se rozpadat. Bylo to v roce 1969. Hendrix se tehdy zavřel do studia a začal tvořit písničky a jejich verze, které měly na své vydání drahně let čekat.

Teď vidíme, že to jsou nejvzácnější hudební  vykopávky, jaké jsme si mohli představit,“ říká zvukový technik Eddie Kramer, který s Hendrixem strávil ve studiu mnoho hodin. „Probíral jsem se těmi nahrávkami a často jsem si vůbec nevzpomínal, že by je někdy hrál. Pak do sebe najednou všechny začaly pasovat.

Nedávno se Kramer se svým technickým spolupracovníkem Chandlerem Harrodem odebrali se starými záznamy do studia North Hollywood, kde album Valleys Of Neptune technicky upravili a dokončili.

K vydání kolekce je pro Ameriku nachystané koncertní turné. Vystoupí na nich Joe Satriani, Eric Johnson, Kenny Wayne Shepherd a Jonny Lang. Sekundovat jim bude baskytarista Billy Cox, jenž přišel do sestavy The Jimi Hendrix Experience po odchodu Noela Reddinga.

JŠp