ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11393 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divokej Bill vydává album na 2LP

0 jsk 28.6.2023

Kapela Divokej Bill slaví čtvrtstoletí existence, jak se sluší a patří, tedy sérií pětadvaceti koncertů pod širým nebem a novým albem Bazilišek. To se navíc po květnovém vydání na CD a v digitálních formátech nyní dočká také své 2LP verze.

Poprvé bude k dispozici exkluzivně ve středu 28. června na pražském koncertě v areálu Loděnice Troja a od 30. června pak u všech dobrých prodejců s hudbou a na dalších koncertech skupiny. Vydání 2LP navíc doprovází další libůstka pro fanoušky, bonusová skladba The Dark King.

„Píseň The Dark King vznikla na popud Petra Kubíka a Lukáše Paříka, když se jejich film Princezna zakletá v čase 2 začal překládat do angličtiny kvůli distribuci do zahraničí. Poprosili jsme Jamese Harriese, aby nám pomohl s překladem původní skladby Temný král a s nějakým vedením v rámci angličtiny. Nakonec z toho vypadl společný song. Dali jsme jej na desku jako utajený track coby odměnu těm, kteří si koupili klasické CD. Teď už bude od 30. června na všech streamovacich platformách a ti, kdo si pořídí 2LP Bazilišek, najdou pecku The Dark King samozřejmě i tam. Jsme zvědaví, jak se to bude lidem líbit,“ komentuje bonusové překvapení kytarista Billů Roman Procházka.

(foto: Ondřej Pýcha)

Tagy: