ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8530 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divokej Bill chystá obří turné

0 Redakce 28.1.2010

V roce 2010 nebude možné vidět kapelu Divokej Bill na žádném z festivalů (s výjimkou domovských akcí Ouvalskej Bigbít a Rock for People). Důvod je prostý: kapela absolvuje velké koncertní turné s vlastní scénou a technikou k aktuálnímu albu Mlsná.

Turné bude rozděleno do tří částí. První začne v březnu a obsahuje vystoupení ve velkých koncertních sálech. Bonusem navíc bude koncert v pražské Incheba Areně 12. května.

Po něm se turné přesune do amfiteátrů a dalších venkovních prostorů, aby se pak v říjnu v rámci své třetí fáze vrátilo do koncertních sálů. O tom, že koncertní diář kapely je naplněný, svědčí i to, že jen od března do srpna 2010 je naplánováno přes čtyřicet zastávek.

Divokej Bill připravuje na turné speciální scénu, projekce i světla. Na každém koncertě pak bude mít předkapelu. V březnu mu budou předskakovat Five O’Clock Tea, v dubnu Mother’s Angels, v květnu až srpnu střídavě kapely Medvěd 009 a Mandrage.

Pátá řadová deska kapely Divokýho Billa Mlsná vyšla na začátku listopadu 2009 a stala se jednou z nejúspěšnějších v loňském roce na českém trhu vůbec. K singlu Batalion vznikl velmi zajímavý videoklip, který natočil režisér  Jan Bártek – držitel cena Anděl 2008 za nejlepší klip roku (Bratři Ebenové – Folkloreček).

Loni na podzim absolvoval Divokej Bill akustické koncertní turné.

JŠp, tz