ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28903 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Diváky nejvíce rozesmálo Zakázané uvolnění

0 Redakce 23.6.2014

Nová komedie režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Kolečka Zakázané uvolnění si z 36. ročníku Novoměstského hrnce smíchu 2014 odvezla Cenu diváků. Tradiční soutěžní přehlídka nových českých filmových a televizních komedií nabídla devět filmových a šest televizních reprezentantů oblíbeného žánru. S 31,05 procenty naměřeného smíchu během soutěžní projekce u diváků suverénně zvítězilo právě Zakázané uvolnění.

„Myslím, že musí fungovat chemie mezi autory, herci, štábem, ale i mezi komedií a diváky. Nevím přesně, co to je, snad nějaký druh přitažlivosti, ale to se nedá předem vymyslet, vykalkulovat,“ odpověděl před časem Jan Hřebejk na otázku, zda zná recept na úspěšnou komedii.

Zakázané uvolnění je filmovou adaptací stejnojmenné divadelní hry z repertoáru A Studia Rubín o tom, co všechno se může říct a stát, když se v zapadlé vesnické hospodě opijí unesená nevěsta, ženský svědek jejího ženicha a životem protřelá barmanka. Natáčelo se vloni v severomoravském Bohumíně a jeho okolí.

Jednoduchý příběh, odehrávající se během jednoho svatebního dne v zapadlé vesnické hospodě, bravurně míchá klíčové ingredience: osobitý autorský humor, svatbu, lásku, zradu, smrt, gradující emoce a překvapivou pointu. V hlavních rolích Zuzana Stavná, Jana Stryková, Hana Vagnerová, Ondřej Sokol a Igor Orozovič.