ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17552 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo v Londýně uvede v britské premiéře Havlovy Spiklence

0 Redakce 18.8.2011

Londýnské divadlo Orange Tree chystá britskou premiérou hry Václava Havla Spiklenci. Ve stejném divadle měla před třemi lety zahraniční premiéru poslední Havlova hra Odcházení. Orange Tree na londýnském předměstí Richmond bude uvádět Spiklence od 31. srpna do 1. října. Režisérem představení bude jeho umělecký šéf Sam Walters.

Exprezident Havel hru dopsal v roce 1972. Zabývá se v ní demokracií v nejmenované latinskoamerické zemi, která se teprve nedávno zbavila diktátora a má novou demokratickou vládu. V této nepříliš často uváděné absurdní komedii reagoval Havel na politické změny roku 1968 v Československu.

Do angličtiny dílo přeložili Tomáš Rychetský a Carol Rocamoraová. Spiklenci v richmondském divadle Orange Tree jsou britskou premiérou a prvním představením, které hru uvede v angličtině v plném rozsahu

Divadlo Orange Tree, které slaví 40. sezonu od svého vzniku, má na Havla letité vazby. Sam Walters zde režíroval i britské premiéry jeho her Audience, Vernisáž a Protest a výrazně přispěl k jejich popularitě v Británii. Před třemi lety Orange Tree uvedlo v zahraniční premiéře Odcházení a věnovalo Havlovi celý podzimní repertoár. Nastudovalo jeho hry Horský hotel, Audience, Vernisáž a Protest.

rwi