ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6526 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Semafor v devíti hrách

0 jsk 11.12.2019

Sedmnáct hodin a třicet minut, patnáct CD, devět her – to je v řeči čísel výpravný box, který Supraphon vydal k letošním šedesátinám Divadla Semafor. Pod příhodným názvem Semafor / Jiří Suchý a Jiří Šlitr / Zuzana, Jonáš a spol. –  Komplet 9 her z let 1959-1964 se skrývá jedinečný set devíti her z vrcholného období divadla se statusem kulturní legendy, z nichž některé vycházejí v takto ucelené podobě úplně poprvé.

Letošní šedesáté výročí své existence, které se datuje k 30. říjnu, kdy proběhla premiéra první hry divadla „SEdmi MAlých FORem“ Člověk z půdy, rezonovalo napříč kulturní scénou v mnoha podobách. Výpravný box Supraphonu je pak pomyslnou třešinkou na narozeninovém dortu, kterou zajisté ocení všichni sběratelé a milovníci originálního humoru zakladatelů divadla a jeho hlavní tvůrčí dvojice, tedy Jiřího Suchého a Jiří Šlitra.

Kromě devíti her zajisté potěší obsáhlý booklet s dobovými fotografiemi a archiváliemi, stejně jako krásné retro pošetky, v nichž jsou uložena jednotlivá cédéčka.

Tagy: ,