ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8449 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Ponec zahájí sezonu dalším oživením dolního Žižkova    

0 jsk 30.8.2022

Ponec, pražské divadlo pro tanec, zahájí 10. září již 22. sezonu a spolu s kulturní veřejností oslaví rozšíření žižkovského kreativního hotspotu o nové prostory Art Centra Krenovka.

V rámci openingu bude mít veřejnost možnost seznámit se s plánovanými aktivitami divadla včetně nahlédnutí do tvůrčího procesu očekávaných podzimních premiér českých i zahraničních umělkyň a umělců, jako jsou Marie Gourdain a Lukáš Karásek, Temporary Collective, Tereza Lenerová, Pocketart nebo Ostružina.  „Program divadla se bude konat nejen v divadle Ponec, ale i v jeho blízkém okolí a vyvrcholí uměleckou prohlídkou rodícího se Art Centra Krenovka,“ vysvětluje Markéta Perroud, umělecká ředitelka divadla Ponec.

Na Žižkově v blízkosti divadla Ponec vzniká nové umělecké centrum a Tanec Praha z.ú. je hrdým partnerem tohoto projektu. Projekt s oficiálním názvem

Usedlost Krenovka na pražském Žižkově, nové centrum pro současné umění a komunitu, umožní inovativní využití kulturní památky Krenovka. Naváže na celkovou stavební rekonstrukci objektu a v urbanisticky problematické lokalitě dolního Žižkova přispěje ke vzniku centra pro tvorbu a prezentaci umělců a komunitní aktivity spojené s kultivací a oživením okolí. Tanec Praha zde našel administrativní zázemí, a hlavně svůj historicky první zkušební sál, Studio Krenovka.

(foto: Vojta Brtnický)