ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5083 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Ponec představilo novou uměleckou radu

0 jsk 22.5.2024

V pražské kavárně Ponrepo proběhla diskuse s novou Uměleckou radou divadla Ponec ve složení Dagmar Bednáriková, Sylva Šafková (na snímku) a Honza Malík, kteří budou nyní stát za uměleckým směřováním divadla. Přítomna byla i zakladatelka a ředitelka organizace Tanec Praha a divadla Yvona Kreuzmannová a její tým.

„Když mě Yvona Kreuzmannová oslovila, pochopila jsem, že divadlo Ponec je přetížené. Budu v Umělecké radě působit především jako produkční a organizační element,“ řekla na setkání Dagmar Bednáriková, která byla oslovena přímo Yvonou Kreuzmannovou.

Sylva Šafková a Honza Malík se přihlásili do Umělecké rady prostřednictvím Open Callu a následně byli vybráni.

„Všechny změny v divadle Ponec jsem sledoval z dálky, protože jsem z něj jako tvůrce odešel téměř před dvěma lety. Scénu sleduji, jsem s ní spjatý přes dvacet let a chápu moje nové působení v Umělecké radě jako další krok, jak přispívat k rozvoji nezávislé scény,” poznamenal Honza Malík. „Vnímám nenápadnou spojnici divadla PONEC s konzervatoří Duncan centre a HAMU. Zajímá mě možnost rozvíjet potenciál mladých umělců.“

„Působím v Praze jako choreografka a zajímám se o současnou taneční scénu jako celek. Vnímám svoje působení v Umělecké radě jako podporu umělcům. Ráda bych byla jejich hlasem i pomocnou rukou,“ přidala se Sylva Šafková.

Yvona Kreuzmannová, která není členkou Umělecké rady, vysvětlila, že ke zřízení Umělecké rady se rozhodla po vzoru velkých tanečních domů v zahraničí. Umělecká rada nyní vyhlásila Open Call – výzvu pro umělce, kteří se mohou přihlásit se svými choreografiemi do dramaturgie příští sezóny. V novém roce se chystá sedm premiér. Jedna z nich bude i premiéra rezidenčního umělce. Tento post je v divadle Ponec nový a v roce 2025 jím bude renomovaná umělkyně Nataša Novotná.