ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8942 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Ponec má nové vedení

0 jsk 8.9.2021

Uměleckou ředitelkou divadla Ponec v Praze se stala Markéta Perroud (na snímku), která poslední roky úzce spolupracuje s jeho zakladatelkou Yvonou Kreuzmannovou. Hned v září uvede Ponec tři premiéry ženských autorek: Witness, dis pla y a K Madoně se rzí.

„Vnímám Ponec jako jedinečný prostor pro tanec, prostor pro kreativitu, inspiraci, setkávání, dialog a nové impulsy,“ říká Markéta Perroud a dodává: „Velmi si vážím důvěry a těším se na formování dalšího směrování divadla, na spolupráci s týmem, umělci, diváky a partnery.“

„Oslovila jsem Markétu ke spolupráci před více než deseti lety, ještě když žila s rodinou v Lyonu; patří k nejúspěšnějším českým tanečnicím polistopadové éry a vždy ve mně vzbuzovala velkou důvěru. Zůstávám s ní v tandemu pro umělecké vedení festivalu Tanec Praha a četných mezinárodních projektů. Ale mám pocit, že divadlu Ponec jsem dala maximum a po těch dvaceti letech mu prospěje nová energie. Strategicky pracuji na změnovém projektu s celým týmem Tance Praha tak, abych zachovala kontinuitu řadě aktivit, které jsem po roce 1989 nastartovala,“ říká Yvona Kreuzmannová.

Ponec otevírá 21. sezónu hned třemi premiérami. 9. září začíná inscenací Witness renomované Věry Ondrašíkové, která se dotýká vztahovosti a ekologie, 16. září pokračuje projektem dis pla y Jitky Čechové a Terezy Lenerové zabývajícím se hranicí mezi přílišnou sebeprezentací a trapností. 21. září Johana Pocková se svým týmem nabídne představení prokládané sólovým zpěvem vedoucí dialog o věcech, kterých se smíme dotknout jen ve vzácných chvílích.