ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17338 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Na zábradlí uvede crazy komedii Zlatá pláž

0 jsk 4.6.2020

Pražské Divadlo Na zábradlí má na 9., 10. a 11. června naplánované předpremiéry inscenace Zlatá pláž. Nový text Jaroslava Žváčka v režii Jana Prušinovského mělo divadlo s ohledem na epidemiologickou situaci původně uvést ve třech uvedeních vždy pro 46 diváků. Po rozvolnění těchto opatření dává divadlo do prodeje dalších 300 vstupenek.

Diváci ovšem budou muset mít nasazené roušky po celou dobu představení a divadlo bude i nadále v režimu zvýšených hygienických opatření. Bude probíhat ionizace vzduchu v prostoru divadelního sálu a diváci budou mít k dispozici dezinfekci rukou.

Tvůrčí dvojici Žváček & Prušinovský pojí spolupráce ve filmu, v televizi i v divadle. Ovšem na Zábradlí se představí poprvé a to s původním textem na téma: Může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí? Říká se, že kdo se snaží, dosáhne, čeho chce; ale proč se snažit, když to nikdo neocení?

Mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, dostane šanci, leč promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou utrženou rukou všem nafackuje. Příběh člověka s handicapem, který se stává pro své okolí postrachem, zpracovává Jan Prušinovský stylem crazy komedie.

V inscenaci Zlatá pláž Jana Plodková jako neurotická matka, Jiří Vyorálek jako dobrácký kamioňák, Petr Čtvrtníček jako plastický chirurg i rumunský policista, Jiří Černý jako tváře zbavená lidská kreatura a další rozehrají v rychlém tempu sérii událostí, které se vymykají veškerému očekávání. Na jeviště se dostane kamion, rumunská policejní stanice i zlatá pláž.