ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5313 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo na Zábradlí uvádí první premiéru sezony

0 jsk 1.11.2022

Již v pátek a sobotu 4. a 5. listopadu uvede pražské Divadlo Na zábradlí nejnovější inscenaci Medvěd s motorovou pilou, originální adaptaci povídek finské prozaičky Rosy Liksom v režii Jana Mikuláška, plnou černého humoru i autorské hudby.

Tento týden čeká pražské Divadlo Na zábradlí první premiéra sezony. V autorské inscenaci režiséra Jana Mikuláška a dramaturga Borise Jedináka představí adaptaci povídek finské prozaičky a dramatičky Rosy Liksom s názvem Medvěd s motorovou pilou (na snímku).

„Cesta k povídkám Rosy Liksom byla delší – na začátku jsme měli hodně ambiciózní plán sestavit inscenaci z povídek různých ženských prozaiček, ale ve chvíli, kdy jsme narazili na Rosu Liksom, tak nás ty povídky svou kontroverzností, ale i divadelností a stručností natolik nadchly a přišly nám natolik nosné, že jsme se rozhodli věnovat pouze jim,“ říká dramaturg inscenace Boris Jedinák. „Jde o dosti jiskřivý materiál. Povídky Rosy Liksom jsou krátké, úsporné a nekorektní, takže diváci se mohou těšit na velice zábavný, dryjáčnický humor. Za ním se ale skrývá příběh o lidech, kteří nebyli v životě úplně úspěšní a skrze jejichž hlasy se nám skládá jakási mozaika současného Finska, potažmo tedy současné Evropy,“ dodává režisér Jan Mikulášek.

První reprízy listopadové novinky čekají diváky již 8., 10. a 24. listopadu či 14. a 29. prosince.

(foto: KIVA)