ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6138 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Na zábradlí se chystá na Silvestra

0 jsk 22.12.2023

Divadlo Na zábradlí má před sebou posledních pár představení před vánočními svátky, ale již nyní se připravuje na bujarého Silvestra a bohatý start do nového roku.

Ve druhé polovině sezony uvede poprvé v historii divadla inscenaci pro děti, dále adaptaci knihy Pavla Klusáka, Čechovovo drama Racek a dokumentární inscenaci o výjezdu Karla Gotta a delegace československých umělců do Las Vegas.

Pražské Divadlo Na zábradlí tradičně uzavírá kalendářní rok sérií představení završenou Silvestrem, a jinak tomu nebude ani letos – po krátké sváteční pauze se herci vrátí na scénu a do konce roku odehrají čtyři představení. Ve čtvrtek 28. prosince divadlo uvede svůj nejnovější kousek, adaptaci korespondence francouzských intelektuálů Michela Houellebecqa a Bernarda-Henriho Lévyho v režii Jana Mikuláška pod názvem Veřejní nepřátelé.

O den později diváky přivítá nedávno oceněná Anežka Kubátová excelující v roli spisovatelky a disidentky Dani Horákové v úspěšné adaptaci její knihy O Pavlovi v režii Anny Klimešové. V sobotu 30. prosince i poslední den v roce se diváci mohou těšit na inscenaci Medvěd s motorovou pilou – jevištní zpracování krutě vtipných povídek finské prozaičky Rosy Liksom, které s velmi černým humorem a osobitým nadhledem sledují život pitoreskních postaviček hledajících své místo ve světě.  Sobotní představení bude navíc pod titulem Medvěd s motorovou pilou a kanystrem benzínu uvedeno spolu s „přídavkem“ ve formě scén, které se do finálního divadelního tvaru nevešly. Na silvestrovské publikum pak budou čekat anglické titulky.

Ani v novém roce nebude Divadlo Na zábradlí zahálet. Již v lednu představí na komorní scéně Eliadovy knihovny svou historicky první inscenaci pro dětské publikum, a to pohádkový kabaret Franz a kavka. Režisér Jiří Jelínek (Divadlo Minor, Jihočeské divadlo aj.) nahlédne dětskou optikou životní příběh Franze Kafky a jeho sester, umocněný autorskou hudbou Tomáše Alferiho. Jen o pár dní později, v pátek 2. února, je na programu premiéra adaptace povídkové knihy Pavla Klusáka Uvnitř banánu v režii Jana Mikuláška. Příběhy „outsiderů showbusinessu“ představí členové hereckého souboru společně s hostujícími herci Annou Kameníkovou a Davidem Petrželkou v kabaretním tvaru s hudbou Martina Kyšperského.