ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8470 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Na zábradlí připravuje Vzkříšení sezony

0 jsk 8.8.2023

Pražské Divadlo Na zábradlí se připravuje na novou sezonu ve velkém stylu. Kromě oslav 65. výročí založení totiž plánuje v následujících deseti měsících nazkoušet bezmála šest inscenací. Nadto jej čeká řada doprovodných programů nebo provoz nového mecenášského klubu.

Zahájení 66. sezony legendárního divadla proběhne 6. září.

Ve středu 6. září zahájí Divadlo Na zábradlí novou sezonu plnou autorských inscenací vycházejících z literárních předloh i reálných osudů. Program nazvaný Vzkříšení sezony bude zahájen slavnostním přeplaváním Vltavy ze Střeleckého ostrova na Smetanovo nábřeží (na snímku). Fanoušci divadla se mohou na plavce přijít podívat na náplavku u Smetanova nábřeží vedle Čapadla nebo se do kolektivního plaveckého výkonu přímo zapojit. Sraz sportovních nadšenců bude v 14.30 hodin před Divadlem Na zábradlí, odkud se přesunou na severní stranu Střeleckého ostrova a společně vyplují do nové sezony.

Po návratu plaveckého oddílu složeného z herců, zaměstnanců, přátel i diváků následuje od 16.00 hodin ve foyeru divadla tisková konference. Vedení i tvůrci představí plány divadla a odhalí vizuály prvních inscenací z dílny Studia Najbrt a talentované fotografky Julie Hrnčířové. Hrnčířová, absolventka Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem a École Nationale Supérieure de la Photographie v Arles ve Francii, žije momentálně v Oslu a pro Divadlo Na zábradlí vytváří vizuály v podobě minimalistických hereckých portrétů s důrazem na detail a výraz obličeje.

Slavnostní večer završí jedna z prvních repríz nejnovější inscenace Divadla Na zábradlí, Tolstého Vzkříšení v úpravě německého dramatika Armina Petrase a v režii Jana Mikuláška.