ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14382 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Na zábradlí nabídne tři premiéry

0 jsk 1.2.2023

Ve druhé polovině 65. sezony nabídne pražské Divadlo Na zábradlí návštěvníkům bohatý program. Kromě tří premiér a jedné předpremiéry chystá i nespočet doprovodných akcí, jako jsou výstavy či bonusové uvedení nejnovější inscenace.

První novinkou roku 2023 bude scénické uvedení knihy disidentky Dani Horákové O Pavlovi, ve které popisuje svůj vztah s filmařem Pavlem Juráčkem. Režijně-dramaturgický tandem Anna Klimešová a Petr Erbes budou společně s mladým hereckým týmem zkoumat vliv izolace na vztah dvou lidí, kteří se ocitají sami v neznámém prostředí odkázáni pouze jeden na druhého.

Květnová premiéra přinese na Zábradlí čerstvý vítr v podobě imerzivní inscenace v režii nedávného absolventa Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU Štěpána Gajdoše. V inscenaci Nocturno budou mít diváci možnost odhalit různé lidské příběhy na základě jejich snových zážitků v prostředí celého divadla včetně baru i foyer.

V červnu v Divadle Na zábradlí vznikne další z adaptací velkých děl světové literatury. Tentokrát půjde o román Lva Nikolajeviče Tolstého Vzkříšení v dosud na české scéně neuvedené dramatizaci německého dramatika Armina Petrase a překladu ředitele DNz Petra Štědroně. Režisér Jan Mikulášek tak naváže na svou režii Balzacových Ztracených iluzí a představí pražskému publiku palčivě aktuální kritiku ruské společnosti na pozadí bolestivého milostného vztahu.

Závěr sezony bude patřit režisérovi Janu Fričovi a předpremiéře novinky s komorním obsazením dlouholetých členů divadelního souboru DNz Petra Čtvrtníčka a Jakuba Žáčka s názvem Skokani. Text hry vzniká přímo na tělo zmíněným hercům a jeho autory jsou renomovaní čeští spisovatelé Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha.

Až do června mají diváci možnost stihnout dojemná poslední představení inscenace Korespondence V+W (na snímku), se kterou se Divadlo Na zábradlí rozloučí po deseti sezonách uvádění a dvou stovkách repríz. Při každém ze zbývajících večerů s Voskovcem a Werichem navíc na návštěvníky divadla čeká malé překvapení.

(foto: KIVA)