ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7285 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Na Fidlovačce chystá současnou komedii, klasiku i návrat k hudební tradici

0 Richard Winter 1.7.2016

Po dubnovém uvedení komedie Magor (na snímku) naváže dramaturgie pražského Divadla Na Fidlovačce na tvorbu současných autorů. V září uvede dvě hry amerického dramatika Joea Di Pietra – komedii Famílie a detektivní komedii Umění vraždy. Na své si ale v nové sezoně přijdou i příznivci divadelní klasiky a muzikálu.

Sezóna 2015/2016 byla pro Divadlo Na Fidlovačce sezónou změn. Koncem roku 2015 získalo divadlo nové vedení, v čele s ředitelem Janem Koťátkem. Na velkou scénu připravil dramaturgický tým Adély Šotolové a Petra Vydry českou premiéru situační komedie amerického autora Larryho Shuea: Magor. Od dubna mohou tuto komedii diváci vidět v režii Martina Vokouna s Jakubem Slachem v titulní roli.

“Uplynulá sezóna byla zlomová, představovala pro naše divadlo jisté obrození, znovuoživení. Myslím si, že se nám podařilo důstojně navázat na dosavadní práci, divadlo pokračuje dál a já věřím, že naši dramaturgickou linii diváci ocení. V nadcházející sezóně se diváci mohou těšit na další premiérové hry v repertoáru divadla a to jak na velké Fidlovačce, tak na Komorní scéně,” říká ředitel divadla, Jan Koťátko.

Další dvě premiéry uvede Divadlo Na Fidlovačce hned v září, oba tituly – Famílie a Umění vraždy jsou od současného amerického autora Joe di Pietra. V sezoně 2016/2017 pak diváci uvidí mimo jiné i nastudování jedné klasické komedie z pera Williama Shakespeara a v jarní části sezony se Fidlovačka vrátí ke své tradici hudebního divadla s velkou muzikálovou premiérou.

“Fidlovačka letos v říjnu oslaví 95 let od svého otevření a stále se těší skvělému zdraví. Věříme, že novými hrami, které na novou sezonu plánujeme, uděláme radost nejen našim věrným divákům, ale i těm, kteří k nám cestu teprve najdou. Velmi se na celou sezonu těšíme a to myslím nemluvím jen za náš dramaturgický tým, ale za celý soubor divadla,” dodává šéfdramaturg divadla, Adéla Šotolová.

(foto: Divadlo Na Fidlovačce)