ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12240 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Kampa uvede monodrama Lidský hlas

0 Richard Winter 24.4.2015

Herečka Jitka Sedláčková a zpěvačka Dáša Zázvůrková představili nové zpracování díla od Jeana Cocteau Lidský hlas. Režie se ujal mim, herec a režisér Boris Hybner. Obnovené dílo, které v minulosti měli možnost diváci vidět v podání hereček Olgy Scheinpflugové či Jaroslavy Adamové se vrací a uvedeno bude při slavnostní premiéře 13. května v pražském Divadle Kampa.

Právě toto zpracování díla bude věnováno herecké legendě Jaroslavě Adamové. “Lidský hlas je hozená rukavice… je to výzva, adrenalin, dobrodružství, očista a radost ze hry, z práce. Je to i pocta Jaroslavě Adamové, která už bohužel není mezi námi, tedy herečce, která toto monodrama neuvěřitelně sehrála v minulém století. Je to zkrátka štafeta,” říká česká divadelní, filmová a televizní herečka a také kantorka Jitka Sedláčková.

“Díky přátelům, kteří mi pomáhají, si mohu dovolit tento luxus tvorby. Spojení s génii: režisérem Borisem Hybnerem, Dášou Zázvůrkovou, skvělým, ryzím a talentovaným člověkem, a dalšími, kteří nabídli pomocnou ruku a pomohli znovu oživit toto krásné, leč poměrně těžké a složité dílo,” vysvětluje Sedláčková.

Zajímavostí je také skutečnost, že Lidský hlas v novém pojetí má, v nadsázce řečeno i mezinárodní rozměr. Například kostýmy, či plakáty a další potřebné věci byly a ještě budou pořízeny a zajištěny ze zahraničí. A důvod? Vyjde to prostě levněji.

“V současné době zkoušíme na plné obrátky, pilujeme detaily, řešíme s režisérem i různé podněty, maličko se někdy dohadujeme, ale pouze a vždy k dobru věci. A to je na tom to hezké, a to, o čem práce na divadle má být,” míní herečka Dáša Zázvůrková.

Svorně i s Borisem Hybnerem dodávají, že v tomto případě je obrovská výhoda svobody. A sice v tom, že “my nemusíme, my prostě chceme”. “My jsme si chtěli udělat radost, zároveň ukázat lidem něco hezkého, hodnotného a děláme všechno proto, abychom to dokázali. Ale rozhodně nejsme nikým a ničím tlačeni, že musíme. Jediné, čím jsme tlačeni je, aby publikum odcházelo spokojené,” dodává Sedláčková, jejímž nápadem bylo monodrama od Jeana Cocteau, trvající něco přes hodinu, oživit.

Svou účast na slavnostní premiéře v Divadle Kampa 13. května, přislíbili například herec Stanislav Zindulka, režisérka Irena Pavlásková, dirigent Libor Pešek a některé další významné osobnosti z řad kolegů či přátel protagonistů.