ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28436 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Kalich od září uvede muzikál Horečka sobotní noci

0 Richard Winter 17.3.2014

Po úspěchu muzikálu Pomáda se do Kalicha dostane další muzikálové zpracování slavného filmu s Johnem Travoltou, tentokrát s hudbou skupiny Bee Gees. Od 30. září zde bude na programu Horečka sobotní noci, ve které ztvární hlavní roli držitel ceny Thálie za rok 2012 Jan Kříž. Prestižní cenu v kategorii muzikál obdržel Kříž právě za roli Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda. Ve stejné inscenaci alternuje jako dýdžej Vince Fontaine.

V Horečce sobotní noci ztvární Kříž Tonyho Manera, jehož všední život prodavače nabírá úplně jiný spád každou sobotu večer, kdy se stává králem tanečního parketu v disko klubu 2001 Odyssey.

“Pro mě bylo překvapivé, jak moc jsou ty filmy obecně spojovány. Asi to bude tím Travoltou. A také za to zřejmě může fakt, že šly do kin poměrně krátce po sobě. Protože jinak Horečku a Pomádu považuju za hodně odlišné. Celá Pomáda je jako popis jedné středoškolské generace daleko odlehčenější, všechno v ní je vyprávěno s velkou nadsázkou a hravostí. Kdežto humor v Horečce sobotní noci mi přijde trpčí, tragikomický. Oba filmy jsou taneční, oba vyprávějí o problémech a láskách mladých lidí, ale každý jakoby jiným jazykem,” uvedl Kříž.

Muzikál Horečka sobotní noci se do Prahy dostane 15 let od premiéry na newyorské Broadwayi. Původní snímek se stal fenoménem okamžitě po své premiéře v roce 1977, album s taneční hudbou z filmu je jedním z nejprodávanějších soundtracků všech dob. Britská skupina Bee Gees za něj získala cenu Grammy. John Travolta byl za výkon ve filmové roli Tonyho nominovaný na Oscara, legendárním se stal především jeho taneční výkon.