ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Na Jezerce připravuje na novou sezónu komediální novinky

0 Richard Winter 27.8.2014

Především komedie chystá na novou sezónu Divadlo Na Jezerce. Uvidíme v nich Jiřinu Bohdalovou, Radka Holuba (na snímku), Jana Hrušínského a další známé herce. Připravuje se známá česká komedie Jiřího Hubače Generálka a legendární veselohra Jaroslava Vostrého Tři v tom, která se v Praze téměř třicet let nehrála. Divadlo jedná i o další připravované novince s Janem Třískou.

Už od září se začne zkoušet slavná komedie Generálka, konverzačka o soužití geniálního vojevůdce Napoleona ve vyhnanství a jeho hospodyně. Kurážná Korsičanka Josefína v ní dokáže často víc než proslulí generálové. A přesvědčí se o tom i sám císař. Režisérské taktovky a úpravy textu se ujal zkušený divadelník Radek Balaš.

Jiřina Bohdalová si znovu zahraje titulní roli Josefíny, kterou ostatně právě pro ni napsal před lety Jiří Hubač. Napoleona Bonaparta ztělesní Radek Holub. V dalších rolích se diváci mohou těšit na Petra Vacka, Martina Sittu, Zdeňka Maryšku a Zdeňka Hrušku. Premiéru má Generálka 20. listopadu 2014.

Další slavná hra Jaroslava Vostrého Tři v tom ve stylu italské komedie dell arte, se začíná zkoušet hned od 19. ledna. Tři mladé dámy se v tomto příběhu, který je osvědčeným receptem na smích, ocitnou vinou svých nápadníků ve svízelné situaci: jsou „v tom“. Hra je plná komických situací, kdy se milenci navzdory nepřízni rodičů snaží dostat k sobě.

Uvidíme v ní Kristýnu Hrušínskou, Terezu Němcovou, Terezu Kopsovou, Petra Vacka, Jana Hrušínského, Martina Sittu a další herce. Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský svěřil režii Matěji Balcarovi, talentovanému absolventovi filmové školy FAMU. Premiéru mají Tři v tom 12. března 2015.

“Jednáme také o další inscenaci s hercem Janem Třískou. Tu by měli diváci poprvé zhlédnout ve druhé polovině příští sezóny,“ doplňuje Hrušínský.

Novou sezónu odstartuje Divadlo Na Jezerce 10. září a to divácky úspěšným muzikálem Já Francois Villon s Martinem Písaříkem v titulní roli a v režii Radka Balaše. A chystá se také 300. repríza komedie Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same, která baví diváky už 11 let. Divadelní společnost Jana Hrušínského ji uvedla jako své vůbec první představení v roce 2003.

Foto: Divadlo Na Jezerce/Ivan Kahun