ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5210 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Bolka Polívky zahájí v Bílém domě premiérou

0 jsk 12.4.2024

Divadlo Bolka Polívky otevře oficiálně v pátek 12. dubna své nové prostory v Bílém domě na Žerotínově náměstí v Brně premiérou. Inscenace Sága aneb Vizovský zázrak je autorským projektem Bolka Polívky.

Úsměvný živočichopis podle vlastního scénáře také režíruje a ztvární v něm nejen sám sebe v různém věku a v různých rolích, ale také třeba své rodiče.

Rovněž odkaz na Vizovice dává tušit, že Sága se stane návratem k počátku, rozvzpomínáním Bolka na Bolka, holdem jeho rodičům i zmapováním dosavadní cesty vedoucí přes nejrůznější úspěchy v kariéře i peripetie osobního života až k tušeným branám, které se pozvolna otevírají…

„Moji přátelé, ochotníci z Vizovic, mi kdysi dávno s hrdostí oznamovali, že chystají nové představení, které se bude jmenovat Vizovický zázrak. Zažertoval jsem: To je o mně? Teď se mi ten název hodí,“ říká Bolek Polívka.

„Podtitul Ságy zní obklopené sólo, což má svůj význam. Nicméně přinejmenším až do prvního uvedení, ale i co nejdéle poté bychom rádi další podrobnosti udrželi v tajnosti, abychom nepřipravili diváky o překvapení,“ objasňuje, proč inscenaci rovněž charakterizuje jako výpravnou s početným hereckým obsazením, nebo bez něj.