ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7351 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadlo Archa oslaví v červnu 25 let existence

0 jsk 21.5.2019

Divadlo Archa v Praze oslaví na začátku června 25. výročí. Během oslav, které proběhnou 7. června, se promění ve futuristickou loď s multimediálními instalacemi, jež připravují Petr Nikl, Jan Burian ml. a Jára Hrdlička. Za pětadvacet let existence se v Arše konalo 4 629 představení a navštívil ji bezmála milion diváků.

V rámci výroční sezóny Archa zve diváky na představení Rosas danst Rosas Anny Teresy De Keersmaeker, které bude uvedeno ve zcela novém obsazení v partnerském divadle v Hellerau. 1. a 2. června bude na programu speciální vydání literárního kabaretu Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše – EKG – O lásce a času. Výjimečným zážitkem bude 9. června unikátní vystoupení berlínského multimediálního performera Roberta Henkeho, jehož umění bylo k vidění a slyšení mimo jiné v londýnské Tate Modern a pařížském Centre Pompidou. Oslavy budou pokračovat v podzimních měsících. Archa byla místem prvního uvedení inscenace La Putyka souboru Cirk La Putyka, která se tam v říjnu po deseti letech vrátí. 18. a 19. října v Arše vyvrcholí pětidenní festival připomínající tvorbu E. F. Buriana.

Divadlo Archa je centrem pro současná scénická umění bez ohledu na hranice mezi žánry. Archa si od svého založení v roce 1994 vybudovala solidní pověst na domácích i mezinárodních progresivních scénách svou jedinečnou dramaturgií a inovativními projekty.