ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6375 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Divadelní Inscenací roku 2015 se stalo Slyšení v režii Ivana Krejčího

0 Richard Winter 6.1.2016

V anketě Divadelních novin se Inscenací roku 2015 stalo Slyšení Tomáše Vůjtka, které v režii Ivana Krejčího uvedla Komorní scéna Aréna v Ostravě. Druhé místo v hlasování 106 kritiků, publicistů, teoretiků a spolupracovníků redakce obsadila Pařízkova Kauza Schwejk pražského Studia Hrdinů, Klímova Lidská tragikomedie v režii Hany Burešové v Divadle v Dlouhé a Janáčkova opera Z mrtvého domu, kterou v Národním divadle (ND) připravil Daniel Špinar.

V anketě uspěla pražská divadla, mezi která se dostala pouze ostravská Aréna a Národní divadlo Brno. Na třetím místě skončila Špinarova inscenace Othello, benátský mouřenín uvedená Národním divadlem a Dostojevského Bratři Karamazovi Martina Čičváka z Činoherního klubu. Čtvrté místo získaly inscenace Báby v Divadle Na zábradlí, Je třeba zabít Sekala v Národním divadle Brno, Mutus Liber nezávislé umělecké skupiny Handa Gote Research & Development, Něco za něco ostravské Arény a Hamleti Divadla Na zábradlí.

Podle šéfredaktora čtrnáctideníku Divadelní noviny Josefa Hermanna v anketě uspěla divadla, která hereckou a režijní interpretací textu usilují vést debatu o současném světě.

Anketa se konala potřiadvacáté, hlasující do ní zaslali jména 55 divadelních her uvedených v loňskom roce. Podle pořadatelů v ní nejde o soutěž, ale o názor oslovených osobností. Vítězná inscenace Slyšení je druhou částí volné trilogie odhalující kořeny dnešních problémů, především evropských komplexů. Text byl odměněn Radokovou cenou v dramatické soutěži o nejlepší původní českou a slovenskou divadelní hru za rok 2012.

Tagy: