ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22774 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Diváci České televize jsou spokojeni s programem

0 Redakce 6.2.2019

Po rekordním diváckém zájmu o vysílání zaznamenala Česká televize rovněž nejvyšší spokojenost se svým programem. Zatímco průměrná spokojenost na českém televizním trhu je 8,2 (na desetibodové škále), Česká televize dosáhla na 8,4 – což je zároveň nejvyšší hodnota za posledních pět let.

Meziroční navýšení spokojenosti není jediným rostoucím parametrem, ČT si polepšila i v hodnocení originality (z 57 na 62 %), a nad průměrem televizního trhu je také z pohledu míry zaujetí pořady (TV trh 64 %, ČT 67 %). Z hlediska programových formátů jsou diváci starší patnácti let nejspokojenější s vysíláním ČT sport a ČT art, oba s koeficientem spokojenosti 8,6.

Mezi nejlépe hodnocené pořady, z pohledu kvalitativních parametrů, patřily v loňském roce devátá řada StarDance (9,2), koprodukční velkofilm Marie Terezie, na ČT2 přímý přenos novoročního koncertu Vídeňských filharmoniků (9,4) či cyklus Národní klenoty (9,2). Na zpravodajské ČT24 zaujala Prezidentská debata (9,3) i pořad Hyde Park Civilizace.

Na kulturním programu ČT art, který s 82 % jasně dominuje originalitě programu celého tuzemského televizního trhu a s 80 % i míře zaujetí, se nejvyšší spokojenosti těšil cyklus Obecní dům, jak jej neznáte (9,2) a cyklus Nejkrásnější památky světa (9,1).

Program České televize v průměru lépe hodnotí ženy. Nejspokojenější věkovou skupinou jsou lidé ve věku 30-54 let. Odlišná metodika měření spokojenosti platí pro dětský program. Při průzkumu hodnotili dotazovaní vysílání ČT Déčko jako celek, a to na bodové škále od jedné do pěti (kde jednička je nejlepší a pětka nejhorší). U dětí si stanice vysloužilo koeficient 1,3.

(foto: Česká televize)