ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12997 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Diva z Rigy

0 Rémy Martin 18.7.2013

Na jihu Česka se právě odehrává tradiční hudební festival. Mám na mysli Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, který začíná 19. července.

V Pivovarské zahradě v historickém centru města vystoupí pod širým nebem slavná mezzosopranistka Elīna Garanča. Pochází z Lotyšska. Propracovala se až do Metropolitní opery v New Yorku a má podepsanou exkluzivní smlouvu s německou nahrávací společností Deutsche Grammophon. Co se týká kariéry, vlastně již nemá možnost postoupit výš. Osobně ji řadím mezi operní zpěvačky velkých, spíše romantických oper. Je to zkrátka umělkyně starého, klasického střihu.

Orchestrální doprovod obstará rezidenční orchestr celého festivalu – Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který bude dirigovat Karel Mark Chichot, bývalý asistent slavného Giuseppe Sinopoliho. Krumlovský festival má jistou přidanou hodnotu a tou je šumavský kraj i samotné město, zařazené na seznamu UNESCO. Tento zahajovací koncert se koná 19. července ve 20.30.

A nezapomeňte na teplé oblečení!

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.