ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Diana Krall inspirovaná Brazílií a osobním štěstím

0 Redakce 11.12.2008

Diana Krall popisuje své nové album Quiet Nights jako intimní, smyslné a erotické.

Vášnivá jazzová zpěvačka a klavíristka Diana Krall dokončila nahrávání svého nového alba Quiet Nights, které dle jejich vlastních slov odráží nejkrásnější období v jejím životě – díky šťastnému manželství s anglickým hudebníkem Elvisem Costellem, kterému před dvěma roky porodila dva syny. „Nejsem ona stydlivá holčička, která zpívá Peel Me a Grape. Tu píseň mám ráda, ale už se s ní neztotožňuji,“ vysvětluje Krall. „Nyní cítím v sobě mnohem víc ženskosti a myslím si, že album je milostným dopisem, ale hodně smyslným, takovým tím  erotickým způsobem. Rozhodně je noční.” 

Desetiskladbové album také obsahuje hned několik balad, kromě několika standardních kompozic, jako Walk On By Burta Bacharacha a několika nahrávek legendy stylu bossa nova Antonia Carlose Jobima, které se zpěvačka rozhodla zahrnout na novou desku inspirována svou loňskou cestou do Brazílie. „Je to má nejlepší zkušenost ve studiu doposud,” svěřila se ještě nositelka dvou ocenění Grammy, která jako obvykle i tentokrát pracovala s lidmi, s kterými dělala už v minulosti, jako jsou producent LiPuma, s jehož pomocí vzniklo už devět jejích nahrávek, a aranžér Claus Ogerman, který se naposledy podílel na nahrávání Dianina alba The Look of Love z roku 2001 – a přestože je již nějaký čas oficiálně v důchodu (má také svůj věk a za sebou desítky nahrávek, včetně desek Jobima, Franka Sinatry, Stana Getze a Billa Evanse), práci s Krall neodmítl.

Než bude deska zcela přichystaná k vydání, bude nyní Krall ještě chvíli pracovat jako producent na novém albu Barbary Streisand, které má být dokončeno už v průběhu ledna. Pak přijde také čas na přípravu turné k podpoře Quiet Nights, které bude odstartováno koncerty v Severní Americe v dubnu příštího roku, tj. krátce po oficiálním vydání desky, plánovaném na 31. března.

ZLATINA JEŘÁBKOVÁ