ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7432 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Devo chystají nové album po 18 letech

0 Redakce 12.3.2009

Už nějakou dobu objíždějí koncertní štace, vypustili dokonce i nový singl Watch Us Work It. Nyní však potrhlí pionýři nové vlny ohlásili vydání celého alba.

Má vyjít na podzim 2010 a dosud nemá žádný název. Pokud se slib naplní, půjde o první album od dob Smooth Noodle Maps (1990). A doufejme, že bude o hodně lepší.

Devo pocházejí z Akronu ve státě Ohio, kde není nic moc kromě chemiček, což jistě ovlivnilo jejich cynický pohled na lidstvo. Od počátku hlásali teorii „de-evoluce“, totiž toho, že lidstvo degeneruje a stává se z něj přitroublá masa okleštěných existencí. To dokládali svým dementním, mechanickým druhem punku, do něhož postupem času přidávali víc a víc syntetických zvuků, zatímco začali na hlavách nosit plastové květináče. Od chvíle, kdy je na sklonku sedmdesátých let objevil Brian Eno, vydali řadu alb – zpočátku fantastických, ale postupně čím dál bezradnějších a nudnějších. V osmdesátých letech natočili i několik slavných videoklipů, včetně Whip It, velkého hitu raných dob MTV. V devadesátých letech kapela hibernovala. Zpěvák Mark Mothersbaugh začal skládat reklamní jingly a hudbu k filmům, především k těm od Wese Andersona (Život pod vodou, Taková zvláštní rodinka). Basák a skladatel Gerald V. Casale si nedávno spolupracoval na projektu Die Alten Maschinen s českými muzikanty, mimo jiné Moimirem Papalescu.