ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5709 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Devil Music oživí němé kung-fu – tuto středu v Roxy

0 Redakce 15.9.2009

Jsou to dva zážitky v jednom: jeden z prvních existujících kung fu filmů, Red Heroine natočený v roce 1929 v Čankajškově Číně.

A Devil Music Ensemble, bostonské instrumentální trio, které už se pár let věnuje skládání a hraní živých soundtracků k němým filmům. Na jedné straně archaické triky, nabílo namalované tváře, příběh zrady a odplaty a špatně přeložené anglické titulky. Na druhé straně dramatický progresivní rock s houslemi, kytarou a vířícími kotli. To vše ve středu v 8 hodin večer v prostoru NoD v pražském klubu Roxy.

Kapela Devil Music už prošla mnoha vtěleními a každý z jejích členů je aktivní hned v několika souborech bostonské experimentální scény; skládají i moderní vážnou hudbu. Největší úspěch ale zaznamenali se soundtracky k němým filmům. Po Nosferatovi a Kabinetu Dr. Caligariho se vrhli na „rudou heroinu“. Jediný dochovaný snímek ze série třinácti kung fu filmů vypráví příběh nevinné vesničanky, která se stane krutou mstitelkou. Projekt měl premiéru před rokem přímo v bostonské čínské čtvrti a nyní se dostává do Evropy. Neměli byste u toho chybět!