ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5503 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dětský pěvecký sbor nahrál koledy s Adamem Plachetkou a Janem Smigmatorterm

0 jsk 4.12.2020

Album Zpívejme koledy vzniklo především proto, že tradice vánočních zpěvů je stále živá, a to navzdory různým novým hudebním trendům a vlivům. Na albu je dvacet jedna nejznámějších českých a moravských koled, které k vánočním svátkům neoddiskutovatelně patří.

Při nahrávání se k Dětskému pěveckému sboru Českého rozhlasu přidali instrumentalisté z Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, aby všichni společně připravili jeden z hudebních dárků k 75. narozeninám Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu, který věnujeme všem jeho generacím.

Na samém konci alba je ještě jeden dárek v podobě hudebního bonusu. Píseň Anděl Páně zprávu nese, kterou jsme si nadělili k výročí vzniku sboru, není sice dramaturgicky blízká výběru českých a moravských koled, ale je to vánoční dárek pro posluchače Českého rozhlasu. Album je výjimečná spolupráce Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu s operním pěvcem Adamem Plachetkou, swingovým zpěvákem Janem Smigmatorem a Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.

(foto: Český rozhlas)