ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30765 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Detektivka Tajemství kostí potěší příznivce forenzních věd

0 Richard Winter 23.1.2017

Kendra Elliotová není s patnácti publikovanými romány na literárním poli žádným nováčkem. Navíc co kniha, to bestseller nebo alespoň literární cena. Mezi čtenáři je nejoblíbenější zatím pětidílná série Tajemství kostí, kde jsou romantika a napětí doplněné o poznatky z forenzních věd, což potěší hlavně fanoušky seriálů Sběratelé kostí a Kriminálka Las Vegas.

Román Pohřbení, který patří právě do této série, se odehrává během jednoho horkého léta na americkém severozápadě. Kendra Elliotová v něm mistrně využívá postupné odhalování zločinu, který se sice stal před dvaceti lety, ale nyní na sebe opět strhává pozornost všech zúčastněných: pozůstalých, vyšetřovatelů, i samotného vraha.

Je tomu už osmnáct let, co se z lesa vynořil Chris Jacobs. Jediný ze školního autobusu plného dětí, které byly uneseny neznámo kam. Vyhublý, zmrzačený, bez vzpomínek na to, co se stalo. Když se nyní najde masový hrob jeho spolužáků, jeden mezi nimi chybí – bratr reportéra Michaela Brodyho. Zoufalý novinář má jedinou možnost, jak odhalit pravdu: nalézt Chrise Jacobse, o němž ale nikdo netuší, kde by mohl být.

Neví to ani Chrisova sestra Jamie, která se rozhodne Brodymu v pátrání pomoci. Po Chrisových stopách se však nevydávají jen oni – odhalení pohřbených těl přiměje vraha, aby se i po tolika letech zbavil posledního žijícího svědka svého hrůzného činu.

Kendra Elliotová se narodila a vyrostla na americkém severozápadě. Odjakživa byla vášnivou čtenářkou. Začínala u klasických detektivních hrdinek, jako jsou Nancy Drew a Trixie Belden, později objevila také knihy Stephena Kinga, Leeho Childa nebo Diany Gabaldon a Nory Roberts.

Její první román Hidden se v roce 2012 zařadil mezi sto nejprodávanějších e-knih určených pro Kindle. V letech 2014–2016 získala Cenu Daphne du Maurier v žánru „romantika & napětí“ a její knihy se pravidelně umísťují v žebříčku bestsellerů deníku The Wall Street Journal.
Román Pohřbení si vysloužil ocenění udělované magazínem Romantic Times a o rok později byl nominován i na cenu Nejlepší paperback roku.