ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18038 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Desperát Baumaxa znovu zasahuje

0 Redakce 25.3.2009

Xavier Baumaxa vydává svou čtvrtou desku Desperanto. Chystá se ji pokřtít na večírku v Lucerna Music Baru v Praze dne 1. dubna.„CD se snažím vydat každý lichý rok na apríla, aby bylo co nejméně pravděpodobné, že se jej podaří natočit. Tuto tradici držím od své druhé desky. Desperanto je jazykem mým a mně blízkých přátel, kteří navenek mohou působit jako lůzři,“ prohlašuje autor.

Na novince se již tradičně objeví řada hostů. Nebudou chybět dechové nástroje, piano, djembe nebo didgeridoo. S kytarou přispěl David Kryštof Pomahač z kapely Bez peří a spoustu nástrojů a zvuků dodal také Ondřej Ježek, v jehož studiu se nahrávalo. Speciálním hostem bude další z tajemných „básníků“, kteří na Xavierových deskách prezentují své básně. Tentokrát se představí autor jménem Opičan Havel.

Koncert spojený s křtem desky navštíví známí Xaviho souputníci, soubor Hněddé smyčce. „Pánové z Hněddých smyčců mne kontaktovali v době, kdy ještě nebyli tak opálení. Zajímalo je, za kolik by si se mnou mohli zahrát. Když jsem si poslechl jejich party, zajímalo zase mne, za kolik bych si mohl zahrát já s nimi. Takhle vzniklo naše přátelství a pouto. Hraní s Hněddáky je pro mne vždy velký svátek,“ představuje své hosty Baumaxa. Na závěr poodhaluje také novinky ze svého soukromí: „Nejvíc se těším na narození synka. Čekáme jej v bubnu, promiňte, v dubnu. Až povyroste, necháme mu ušít sedélko, aby mohl jezdit na našich psech k Lojzovi do hospody pro pivíčko!

JA


1.4.2009 – Praha, Lucerna Music Bar