ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8078 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Desmod a Robo Šimko vzkazují, že mezi láskou a šílenstvím je tenká hranice

0 jsk 7.3.2022

V sestavě slovenské kapely Desmod proběhlo v loňském roce několik personálních změn. Od té doby kapela vystupuje pod novým názvem Desmod & Robo Šimko a rozhodně neusíná na vavřínech. Po třech úspěšných singlech kapela představuje svůj debutový videoklip k nové písni S láskou. V poutavém videoklipu k písni, ve které se dokonce milenci připodobňují k sériovým vrahům, je zvýrazněna úzká propojenost emocí lásky a nenávisti, která může i zabíjet.

Desmod si pro své fanoušky připravili svůj nový, v pořadí již čtvrtý, singl a natočili k němu i svůj debutový videoklip, který svým obsahem upoutá ne jednoho diváka. Nitranská parta hudebníků se zpěvákem z východu nezůstala svému jménu nic dlužná a přichází s pořádným rockovým nákladem, i když to z názvu jejich novinky ne zcela vyplývá.

„Záměrem bylo podtrhnout zmatenost v přirozeném lidském citu, jakým je láska. Přirovnáním jako sériový vrah jsem chtěl upozornit na kontrast této emoce, v momentech, kdy do ní přichází aspekt sobeckosti, který dále vyvolává pocit připoutanosti, čehož důsledkem může být v určitých momentech i zločin. Tento fenomén se často projevuje žárlivostí, která v extrémních případech dokáže dokonce zabíjet. Dnes ho známe jako zločiny z lásky. To jen poukazuje na to, že mezi láskou a šílenstvím je velmi tenká hranice,“ vysvětluje zpěvák a spoluautor textu Robo Šimko.