ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6780 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Designérka Lucie Koldová vnáší světlo do Moravské galerie

0 jsk 6.12.2021

Jméno Lucie Koldové je pojmem v oblasti českého designu. Působivou příležitost seznámit se s pracemi dvojnásobné grand designérky přináší výstava Lightness. Vznikla ve spolupráci s Moravskou galerií jako jedna z prvních výstav v zrekonstruovaném Uměleckoprůmyslovém paláci v Brně. Veřejnosti se otevřela shodně jako opravená budova 26. listopadu. Architektonicky odvážná instalace, kterou vytvořilo studio Lucie Koldové, návštěvníky obklopí pro designérku příznačnými svítidly a také nadchne výběrem z výrazných nábytkových kusů.

Výstava Lightness je první velkou příležitostí představit dílo Lucie Koldové šířeji domácímu publiku. Milovníkům designu a odborníkům ji už představovat netřeba, jak dokládá pravidelný výběr její tvorby do nominací cen Czech Grand Design. Jako jedinému autorovi v historii ocenění se jí dokonce podařilo obhájit prestižní titul Grand designérka roku.

Pečlivě vybrané kusy na výstavě zastupují vrcholnou tvorbu Lucie Koldové. Nejčastěji je spojována se svítidly, ta navrhovala pro řadu věhlasných značek. Ze souboru signálních děl před návštěvníky vyvstane, že světlo reprezentuje energii, s níž Lucie Koldová pracuje při tvorbě různých objektů. Oceňována je i jako designérka nábytku. Vystavené reprezentativní nábytkové kusy dokládají, jak všestrannou autorkou Lucie Koldová je.

(foto: Martin Chum)