ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6411 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Designblok představuje to nejlepší z programu

0 jsk 13.9.2022

Čtyřiadvacátý ročník Designbloku, největší přehlídky designu ve střední Evropě, začne za necelý měsíc. Hlavními výstavními místy budou Gabriel Loci v Holečkově ulici v Praze a Uměleckoprůmyslové museum na Starém Městě v Praze.

Kromě 178 vystavujících z řad etablovaných firem, značek, studií, nezávislých tvůrců, talentovaných nováčků i mezinárodních hvězd, nabídne také řadu speciálních výstav.

Těšit se lze na to nejlepší z českého porcelánu, přehlídku současného ukrajinského designu i progresivní práce evropských studentů. Festival proběhne od 5. do 9. října a jeho tématem bude LES.

Festival Designblok i letos nabídne novinky současného českého a mezinárodního designu, módy a šperku, a to v tradičních formátech Superstudia zaměřeného na prezentaci firem a značek a Openstudia s autory a designérskými studii. Těšit se můžete na aktuální kolekce sklářských firem Brokis, Lasvit a Preciosa, dřevěné novinky z dílny značek Devoto, Javorina, Ton, Johann Malle, Wuders a řady dalších. V lese nezávislého českého designu vyroste čerstvá inspirace v podobě novinek šperkařky Dany Bezděkové, designéra Jiřího Krejčiříka, mladé značky Totemo, keramičky Martiny Hudečkové (na snímku), knižního vydavatelství wo-men, papírenské značky Porigami a desítek dalších.

Designerie, centrální prostor a srdce celého festivalu v proskleném ambitu Gabriel Loci se letos pod taktovkou designérek Moniky Matějkové a Veroniky Watzkové ze studia My dvě promění na hravou oázu, kde budou moct návštěvníci kontemplovat a vzdělávat se. Součástí letošní Designerie bude také Reflex Stage, která každý den nabídne sérii edukativních přednášek a diskuzí z oboru designu, architektury, módy, marketingu, ekologie a dalších.

Tagy: