ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Designblok odhaluje vizuál 24. ročníku s tématem Les

0 jsk 8.8.2022

Čtyřiadvacátý ročník Designbloku, největší přehlídky designu ve střední Evropě, proběhne od 5. do 9. října. Hlavními výstavními prostory budou smíchovský komplex Gabriel Loci a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Vizuál festivalu, který je tradičně dílem fotografa Salima Issy a grafické designérky Martiny Černé, zachycuje vášnivou interakci mezi přírodou, člověkem a organickými strukturami z dílny studia My dvě. Pod taktovkou jejich autorek, designérek Moniky Matějkové a Veroniky Watzkové, se promění rovněž centrální prostor festivalu, zvaný Designérie.

Ústředním tématem letošního Designbloku je Les. Téma reflektuje nejen využití přírodních materiálů a tradičních řemeslných technik, ale také akutní environmentální otázky. „Les je zdrojem života. Díky rostlinám můžeme dýchat, zeleň je nejpřirozenějším zlepšovatelem našeho každodenního prostředí. Les je také zdrojem materiálů, chrámem odpočinku, rájem houbařů, zdrojem inspirace umělců i kutilů, strašidelným i magickým pohádkovým místem. Vůně lesa, mokré země, listí, jehličí, lučních květin je důvodem proč jít dál,“ říká ředitelka festivalu Jana Zielinski.

Tagy: