ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19636 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Desetiletí Mandrage vyjedou i do Británie

0 Redakce 21.3.2011

Ve čtvrtek 7. dubna oslaví  plzeňská kapela Mandrage deset let fungování. Výroční akce proběhne v klubu Buena Vista v Plzni, kde kapela současně odstartuje své turné nazvané prostě 10 let Mandrage. Kromě České republiky při něm zavítá i do dalších států střední Evropy a celou šňůru zakončí třemi koncerty v Anglii.

Mandrage momentálně  pracují na třetí studiové desce, která spatří světlo světa na podzim tohoto roku. Předchozí nahrávka Hledá se žena čtveřici přinesla kromě masivního přílivu fanoušků také vítězství v mnoha hitparádách i ocenění v prestižních anketách. Za všechny jmenujme titul Kapela roku na TV Óčko.

Na prvních dvou koncertech v Plzni a v Kutné Hoře doprovodí Mandrage momentálně nejoblíbenější kapela na Slovensku, Desmod. Poté se už k nim připojí rocková parta z Velké Británie The First, která na konci minulého roku vydala album Swimming With the Sharks. Hudební kritici v britských hudebních časopisech ho hodnotili pozitivně. Kapela The First vystoupí v Evropě poprvé. Ve státech střední Evropy odehrají obě kapely osm koncertů ve dvanácti dnech. „Posledním pevninským koncertem před odletem do Británie bude vystoupení v pražském Lucerna Music Baru, kde zahrajeme 24. dubna,“ prozrazuje zpěvák Víťa Starý.

Celé turné bude zakončeno 1. května koncertem v Londýně.

tz