ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23967 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Desátý Signal Festival zažil nejúspěšnější ročník

0 jsk 17.10.2022

Signal Festival oslavil o víkendu deset let. Jubilejní ročník se konal od 13. do 16. října v centru Prahy, na Vinohradech a poprvé také ve Vršovicích.

Nabídl unikátní dílo digitálního umělce Refika Anadola vytvořené z městských dat Prahy nebo instalaci designéra Maxima Velčovského reagující na válku na Ukrajině. Po čtyřleté pauze vrátil oblíbený videomapping na náměstí Míru. Uvedl celkem patnáct instalací a týdenní doprovodný program.

Organizátoři odhadují, že festival navštívilo více než pět set tisíc lidí. Instalace v CAMPu a Kunsthalle Praha bude možné vidět až do listopadu.

Novinkou byla spolupráce hned s několika významnými institucemi jako Kunsthalle Praha, Laterna magika, Centrum architektury a městského plánování (CAMP), Vzlet či Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze.

„Desátý ročník festivalu jsme ale neoslavili sami. Spolupráce s významnými institucemi přinesla do programu svěží nové projekty. Celkově jsme strašně spokojeni. Po dvou složitých letech jsme zažili silný ročník, reakce jsou skvělé. Návštěvnost lidí v ulicích byla obrovská, díla velmi kvalitní a ohlasy od laické i odborné veřejnosti jsou maximálně pozitivní. Dává nám to novou energii do dalších ročníků. Připravili jsme největší galerijní zónu v historii festivalu a její návštěvnost naprosto předčila naše očekávání,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.