ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4814 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Depeche Mode podruhé

0 Redakce 6.1.2010

14. ledna se do Prahy vrátí  legendární Depeche Mode. Neuvěřitelné koncertní  tempo, které po vydání poslední desky Sounds Of The Universe nabrali, je do Prahy přivedlo v červnu loňského roku.

Koncert byl záhy vyprodán a už před jeho uskutečněním bylo jasné, že se Depešáci do Prahy podívají znovu zkraje roku 2010. Od poslední návštěvy je skupina neustále na turné a mezi oběma pražskými koncerty odehraje impozantních šedesát osm koncertů.

Zatím poslední koncert se v Čechách konal pod širým nebem na zbrusu novém fotbalovém stadiónu pražské Slavie. Snad brzká hodina a odpolední světlo, možná horší zvuk v otevřeném prostoru, rozhodně ale také slabší forma muzikantů tehdy nepřesvědčila takovou mírou, jako se to kapele povedlo s aktuální nahrávkou. Na druhý pokus se tedy Depeche Mode chystají do zastřešené O2 Areny. Povyku je kolem druhého koncertu o poznání méně, přesto se dá v hale očekávat docela jiný zážitek.

Během podzimní sezóny Depeche Mode kromě řady odehraných koncertů zveřejnili také dva nové videoklipy k písním Holes to Feed a Fragile Tension. Obě skladby vyjdou brzy na chystaném dvojsinglu. Především video Holes to Feed ze září loňského roku vzbudilo přinejmenším rozporuplné ohlasy pro svůj provokativní obsah.

Poslední vstupenky na koncert jsou k dostání přímo na terminálech Sazka, a.s. v cenách od 950,- Kč.

JAKUB ANDĚL


14. ledna 2010 – O2 Arena, Praha


Čtěte recenzi na pražský koncert Depeche Mode z června 2009.