ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13001 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Den architektury se letos inspiruje Franzem Kafkou

0 jsk 26.6.2024

V pořadí čtrnáctý ročník celorepublikového festivalu Den architektury opět pozve na stovky akcí ve více jak sto dvaceti městech a obcích po celé České republice i na Slovensku.

Od pátku 27. září do čtvrtka 3. října bude jeho nabitý program objevovat zapomenutá a opomíjená místa nebo naopak představovat notoricky známé stavby z nových úhlů pohledu.

Letošním festivalovým mottem je „Proces proměny“, kterým tak mimo jiné odkazuje na sté výročí úmrtí Franze Kafky. Festival připomene nejen stavby spojené s tímto autorem, ale pozve i na místa s kafkovskou atmosférou nebo související s literaturou.

Další z programových sekcí budou věnovány například tvorbě architektů Josefa Fanty (na snímku), Františka Maxmiliána Kaňky nebo Karla Hubáčka, jejichž výročí si letos připomínáme, a sdružení SIAL. Program neopomene ani nejnovější stavby či inspirativní rekonstrukce. Dalším z témat tohoto ročníku je krajinářská architektura.

V programové mozaice mohou zájemci vybírat z exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonických procházek s poutavým výkladem odborníků na dané téma, cyklovyjížděk, přednášek, ale i divadelních představení, koncertů a celé řady dalších akcí.