ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18170 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Den architektury proběhne v říjnu

0 jsk 17.6.2021

Festival Den architektury láká od 1. do 7. října na bohatý a zdarma přístupný program několika set akcí v celé republice i na Slovensku. Nabídne výpravy za architekturou známou i neznámou, pěšky, na kole, vlakem či lodí, a to vždy s odborným výkladem. Zaměří se jak na architekturu současnou, tak architekturu dvacátého století, a na některých místech zamíří i hlouběji do historie.

Během festivalu se také pod názvem Hurá dovnitř! otevřou veřejnosti i desítky běžně nepřístupných budov. „Naším cílem je propagace architektury a představování konkrétních staveb či jejich autorů v širších souvislostech. V letošním roce poukazujeme na propojování měst a obcí, nejen s ohledem na dopravní propojení, ale i na pěší cesty mezi obcemi, stezky krajinou a podobně,“ vysvětluje zakladatelka a ředitelka Dne architektury, Marcela Steinbachová.

Festivalový program pravidelně představuje významné osobnosti světa architektury. V říjnu po celé republice připomene například zakladatele moderní architektury u nás – architekta Jana Kotěru, od jehož narození letos uplyne 150 let.