ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27564 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Den architektury nabídne na 450 akcí

0 jsk 27.9.2023

V pátek odstartuje největší architektonický festival u nás Den architektury a až do 5. října nabídne zdarma více jak 450 akcí po celé České republice i na Slovensku. Návštěvníci mohou vybírat z exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonických procházek či cyklovyjížděk, které probíhají pod vedením architektů, historiků a dalších odborníků na daná témata.

Nechybí ani program pro děti. Na programu najdou zájemci architektonické skvosty, nejmodernější i zapomenuté stavby, paláce, bývalé továrny i bankovní domy, výpravy po věžích, klášterech a kostelech nebo mostech, ale i sportovních stadionech, výstavních pavilonech i nemocničních budovách.

Mottem třináctého ročníku festivalu je Objev konstrukce! a v hlavním programu se zaměří na mimořádná konstrukční řešení z nejrůznějších pohledů, a to jak v historické architektuře, tak u staveb z 20. a 21. století. Program zájemce provede nejrůznějšími architektonickými styly, od baroka přes funkcionalismus a brutalismus, až po současnost.

Návštěvníci se mohou vydat také po stopách výjimečného představitele barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho-Aichela, od jehož úmrtí letos uplyne tři sta let, a po stavbách jednoho z nejvýraznějších představitelů poválečné architektury u nás – Karla Pragera, který se narodil přesně před sto lety. Na programu festivalu ale nechybí ani nejnovější stavby či zdařilé rekonstrukce.