ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9341 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Den architektury bude letos objevovat konstrukce a připomene dílo Santiniho i Pragera

0 jsk 14.6.2023

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na stovky zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku.

Vše se uskuteční v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Plzni a ve stovce dalších měst a obcí. Opět otevře běžně nepřístupné budovy, nabídne architektonické procházky s poutavým výkladem, cyklovyjížďky, přednášky, ale i divadelní představení a koncerty a celou řadu dalších akcí.

Letošní ročník proběhne s mottem Objev konstrukce! a v programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení, a to jak v historické architektuře, industriální architektuře, tak u staveb dvacátého až jednadvacátého století.

„Na nejrůznějších místech republiky připomeneme také dílo výjimečného představitele barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho-Aichela, od jehož úmrtí uplyne letos tři sta let, a vydáme se také po stavbách jednoho z nejvýraznějších představitelů poválečné architektury u nás, Karla Pragera, který se narodil před sto lety,“ dodává zakladatelka a ředitelka Dne architektury Marcela Steinbachová.

Stále bohatší program nabízí festival Den architektury na Slovensku, v letošním roce se uskuteční ve více jak dvou desítkách měst.