ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5239 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Děkan apeloval, aby mohl Elton John zpívat na pohřbu Diany

0 jsk 3.1.2022

V září 1997 zazpíval Elton John na pohřbu princezny Diany Elton John speciální verzi písně Candle in the Wind s podtitulem Goodbye England’s Rose. Byl to okamžik, který se zapsal nejenom do dějin kultury.

Britským národní archiv před pár dny ale zveřejnil dokumenty, které naznačují, že k tomu vůbec nemuselo dojít. Děkan Westminsterského opatství musel osobně apelovat na Buckinghamský palác, aby se představení mohlo uskutečnit. Některým lidem tam totiž vadilo, že poctou bude nová verze písně, která vznikla v roce 1973 a byla již světovým hitem. Vadil prý i obsah nového textu, byl považovaný za příliš odfláknutý.

Westminsterské opatství mělo sice v pohotovosti saxofonistu, který by hrál v případě, že by Buckinghamský palác s provedením speciální verze skladby Candle in the Wind nesouhlasil.

Děkan z Westminsteru Wesley Carr ale poslal královské rodině dopis, v němž apeloval na to, aby byla uvedena písnička Eltona Johna. „Stane se tak něco nečekaného, něco z moderního světa, který představuje vévodkyně,“ napsal.

Carr ještě dodal, že pokud se Buckinghamský palác bude držet názoru, že text písně je příliš nedbalý, nemusí být součástí tištěné servisní objednávky.

Tagy: