ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6779 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Debutové album Rangers z roku 1969 vychází na vinylu

0 jsk 4.5.2021

Ještě se směli jmenovat The Rangers a na prvním LP dokonale zužitkovali to nejlepší, co od roku 1967 společně vytvořili. Nyní vychází na vinylu a v rozšířené verzi na cédéčku. Na vinylu je původních dvanáct písní, které jsou na cédéčku obohaceny o dalších patnáct bonusů.

Country expert a moderátor raných vystoupení Rangers Mirek Černý jako bonusy vybral singlové, ale také koncertní nahrávky. Uslyšíte na nich původní zpěvačku Jarku Hadrabovou, hostujícího Michala Tučného, ale především nejdůležitější sestavu kapely Antonína Hájka, Milana Dufka, Miroslava Řihoška, Radka Tomáška, Jana Vančuru a Jiřího Veissera. Obal obsahuje vzpomínkové texty a také zakázanou fotografii na titulku od Alana Pajera z roku 1969.

„Čerstvá reedice kolekce, která před více než půl stoletím otevírala gramofonové účetnictví skupiny Rangers, obohacená nejen zbývajícími studiovými nahrávkami, které tahle parta až do roku 1970 dostrkala na gramofonové desky, a navíc dva skutečné unikáty. Živé nahrávky z Porty s hostujícím Michalem Tučným a zámořská folková klasika Darling Corey, kterou tihle báječní kluci, přestože patřila léta k jejich koncertním majstrštykům, nikdy do gramofonového studia nepřinesli,“ vzpomíná v bookletu Mirek Černý.

(foto: Alan Pajer)

Tagy: ,