ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4886 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Debustrol vydává albový box se svými ranými nahrávkami

0 jsk 18.4.2019

Debustrol, skupina, která definovala a definuje vývoj thrash metalu v České republice, vydává 4 CD box se svými ranými nahrávkami v remasterované podobě. Box Příchod Antikrista zahrnuje remasterované verze prvních čtyř alb, která Debustrol vydal.

Album Neuropatolog (1991) je jedna z nejzásadnějších tuzemských metalových desek vůbec – a skutečnost, že tento nekompromisně ultrathrashový počin krátce po vydání zamířil dokonce až na druhou příčku oficiální české prodejní hitparády a klip z něj vysílala během dne veřejnoprávní televize, nepamětníkovi přijde téměř jako bláznivý sci-fi příběh.

Na druhé desce Svět co zatočí s tebou (1992) Debustrol částečně ubral nohu z pomyslného rychlostního pedálu a nabídl o něco pestřejší a rafinovanější hudební menu, aniž by to znamenalo nějaké zpronevěření se typickým výrazovým atributům. Album Chytrá past (1994) se přiklonilo k tehdy módním tvrděrockovým postupům a prakticky úplně rezignovalo na thrashová východiska. Po něm se však Debustrol zas vrátil ke kořenům v podobě brutální desky Vyhlazení (1995).

Tagy: