ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dcera Paula McCartneyho natočí dokument o Abbey Road

0 jsk 18.1.2021

Dcera bývalého člena britské skupiny Beatles Paula McCartneyho natáčí celovečerní dokumentární film o legendárním londýnském nahrávacím studiu Abbey Road. Snímek fotografky Mary McCartneyové se bude jmenovat If These Walls Could Sing (Kdyby tyto stěny mohly zpívat). Jde vůbec o první takový dokument o studiu, v němž skupina Beatles v šedesátých letech minulého století nahrála většinu svých písní.

Studio Abbey Road v Londýně oslaví v listopadu tohoto roku devadesát let existence. Asi nejvíce ho proslavilo album Beatles z roku 1969, které neslo jeho jméno. Známá fotografie na obalu desky zachycuje čtveřici hudebníků při přecházení ulice před studiem přes přechod pro chodce.

„Některé z mých prvních vzpomínek pocházejí z období, které jsem trávila v Abbey Road,“ uvedla Mary McCartneyová. „Už dávno jsem chtěla vyprávět příběh tohoto historického místa.“

Na nový dokumentární film se těší i šéfová studia Isabel Garveyová. „Kdyby tyto stěny mohly mluvit. Už jsem přestala počítat, kolikrát jsem tato slova slyšela,“ sdělila v narážce na chystaný projekt. Ten má podle tvůrců sestávat z rozhovorů s mnoha známými osobnostmi, pohledů do zákulisí i skvělé hudby.

Abbey Road Studios, jak zní původní název místa, se pro nahrávání hudby využívá již od roku 1931, kdy tam zavítal skladatel Edward Elgar. Budova Abbey Road je dnes chráněnou kulturní památkou.