ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15224 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Dcera Benazir Bhutto nahrála rapovou skladbu

0 Redakce 15.1.2009

Dospívající dcera zabité pákistánské premiérky, nazpívala v angličtině rapovou píseň o smrti své matky.

Osmnáctiletá dcera Benazir Bhutto využila YouTube k popularizaci své skladby zasvěcené bývalé ministerské předsedkyni Pákistánu zabité v prosince 2007. V písni nazvané I Would Take the Pain Away, Bakhtawar Bhutto, studentka univerzity v Edinburghu, opěvuje „neuvěřitelnou odvahu“ své matky, její krásu a inteligenci a popisuje jako „ztělesnění šlechetnosti”. Dívka stvořila k písni také videoklip, prezentující záběry a fotky s usmívající se Benazir v době její předvolební kampaně, chvíli předtím než byla zabitá, okamžik, kdy byla zastřelena v Rawalpindi, i její pohřeb.

Jak informují z BBC, skladba byla natočena v domácích podmínkách. Přes svou amatérskou kvalitu je ale v současnosti pravidelně ve vysílání pákistánské televize. Britský tisk zas skladbu dokonce zrecenzoval. V Independent tak zaznělo, že Bakhtawar „rapový rekviem nejspíš nezajistí Grammy, s jistotou ji ale její upřímná poklona získá pár příznivců“. Zatímco jiné britské médium The Guardian uvedlo shovívavě, že dívka jen „vylévá svou bolest“.

V rozhovoru pro Reuters pákistánský ministr informací Sherry Rehman, který několik let zastupoval slečnu Bhutto, uvedl, že pro mladou dámu je hudba jen hobby, a že nemá v úmyslu se do budoucna věnovat kariéře v show businessu: „Je to jen poklona truchlící dcery její ikonické a láskyplné matce.“

 

(foto: News.BBC.co.uk)