ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Švehlík jako letec RAF ve filmu Balada o pilotovi

0 jsk 24.10.2018

Přes dva a půl tisíce pilotů sloužilo v uniformách britského královského letectva. Pro Brity hrdinové, kteří spolurozhodli o výsledku války, u nás po válce souzeni za velezradu. David Švehlík jako pilot Emil Malík v hlavní roli filmu Balada o pilotovi, který podle scénáře Jiřího Stránského natočil Ján Sebechlebský. Snímek uvede ČT1 v neděli, 4. listopadu ve 20.25 hod.

„Česká republika si po celý letošní rok připomíná zásadní výročí naší bohaté historie. Balada o pilotovi představuje jeden z vrcholů televizních oslav sta let republiky,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Věřím, že se výpravný příběh válečných pilotů zařadí k tak výjimečným počinům, jakým byla například Zdivočelá země, kterou lze považovat za jeden z nejvýznamnějších projektů tuzemské porevoluční audiovize. Pan Jiří Stránský prostřednictvím svých knih a scénářů podává pravdivá a důležitá svědectví o hrdinech i obyčejných lidech, jejichž osud byl spjat s turbulentním vývojem našeho stoletého státu,“ dodal Dvořák.