ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16028 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

David Koller představuje mnohovýznamový klip k písni Spokojená

0 jsk 29.11.2022

V posledních měsících vydal David Koller několik sólových singlů. Nyní na tuto tradici navazuje novinkou Spokojená. Autorem textu je opět básník Jáchym Topol, který již Kollerovi otextoval skladby Planeta bez paměti nebo Vězenkyně.

„Už spolu delší dobu spolupracujeme. Bývá to tak, že mu napíšu e-mail, popíšu jednoduše, co bych potřeboval, a on mi skoro okamžitě pošle text nebo rovnou dva i tři. Vlastně s nadsázkou řečeno, jde o takovou skoro rodinnou spolupráci, neboť třeba text k písni Pouta napsala jeho přítelkyně Barbora Hanková,“ říká David Koller. „Myslím, že tentokrát jsem mu řekl, že bych chtěl něco sexy.“

V nejednoznačně působícím videoklipu s potemněle erotickým podtónem a překvapivým, skoro až hitchcockovským vyústěním se v hlavních rolích představují Hana Drozdová a Šimon Bílina.

Hudební stránky písně Spokojená se ujali slovenští producenti ze studia Lavagance Marek Rakovický a Oliver Fillner. „Celkem mi ji změnili, vyhodili některé moje tracky a vymysleli nový leitmotiv, tak jsem je přizval k autorství. Dopředu se, myslím, nedá poznat, zda ta či ona píseň bude hit, ale to hledání nových nápadů, postupů či zvuků je strašně vzrušující. A kluci šli do spolupráce naplno v tom nejlepším slova smyslu. Píseň vznikla pod jejich taktovkou v mém mikulovském studiu. Zvažuji, že se toho baráku zbavím a přesunu se někam blíž k Praze, ale ještě před tím tam chci nadělat co nejvíc muziky,“ uvádí Koller.